Wierszolandia

wierszyki

Ilustrowanie wspólne z dzieckiem treści opowiadania lub wierszyka stanowi fantastyczną zabawę dostarczającą radość z tworzenia czegoś niepowtarzalnego i ciekawego.
Jest to prosta forma zabawy, ale dająca radość, miłość, przyjaźń, zainteresowanie i rozwijanie zdolności dzieci i dorosłych.
Pociechy bardzo lubią, gdy dorośli robią z nimi coś kreatywnego. Powstaje wtedy mocna więź między członkami rodziny.
Połączenie rysunku, mowy lub śpiewu podoba się dziecku, ponieważ może przeżywać swą pracę całym sobą.
Możemy rysowanie przenieść z kartki na ubity piasek, ziemię, asfalt, kostkę brukową podczas spaceru. Dużą radość sprawi dzieciom rysowanie na tablicy, czy w kaszy.

Pomysły i wzory możemy czerpać m.in. z książeczki Wandy Szumowskiej „Rysowane wierszyki”

Pamiętajmy!!!

• BUDUJMY U NASZYCH POCIECH POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI.
  • UCZMY SAMODZIELNOŚCI.
  • ROZWIJAJMY KREATYWNOŚĆ. DZIECKO WIDZI ŚWIAT INACZEJ NIŻ MY.
  • DAJMY TYLE CZASU ILE W DANEJ CHWILI DZIECKO POTRZEBUJE.
  • BĄDŹMY CIERPLIWI.
  • CHWALMY JE ZA KAŻDE PODEJMOWANE DZIAŁANIA.
  • MOTYWUJ DZIECKO DO ODKRYWANIA ŚWIATA I OSIĄGANIA POSTAWIONYCH CELÓW.

Poniżej zamieszczam kilka inspiracji.

Obrazki konturowe możecie państwo wydrukować, a następnie wykonać zamieszczone na kartach zadania. Rysunki są dostosowane do zainteresowań i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Pozwolą rozwijać zdolności manualne dzieci, usprawniają analizę, syntezę słuchową oraz wzrokową, ćwiczą koncentracje uwagi i spostrzegawczość.

Życzę dużo własnych pomysłów i super zabawy.

Logopeda I. B.

Autor: I. Bogudzińska