Apel do Rodziców i Uczniów

Apel do Rodziców

1. Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Na naszej stronie sukcesywnie pojawiać się będą informacje o edukacyjnych zasobach intenetowych, programach telewizyjnych, z których Państwa dziecko będzie mogło skorzystać.
  2. Kontaktuj się zdalnie, przez komunikatory z nauczycielami i wychowawcami Twego dziecka. Nauczyciele przygotowują, wskażą materiały do przerabiania w domu. Współpracuj ściśle ze placówką.
  3. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko spędzało czas w domu. Sam unikaj zatłoczonych miejsc, ale również kontroluj czy dziecko pozostało w domu.
  4. Nie pozwalaj na organizowanie młodzieżowych spotkań towarzyskich, a także nie pozwalaj na wychodzenie do sklepu, kawiarni, restauracji czy klubów.
  5. Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
  6. Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
  7. Śledź na bieżąco komunikaty Główny Inspektor Sanitarny, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora naszej placówki, ukazywane się na naszej stronie.
  8. Uważaj na Fake News - przeczytaj informację.

Apel do Uczniów

1. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, sklepy).
  2. Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki.
  3. Nie organizuj spotkań towarzyskich.
  4. Unikaj zatłoczonych miejsc.
  5. Nie wychodź do kawiarni, restauracji, klubów.
  6. Spędzaj czas w domu. To czas kwarantanny.
  7. Staraj się nie zakazić i nie zakażać innych. Nie kontaktuj się z osobami starszymi.
  8. Przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
  9. Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowych zasobów edukacyjnych (linki do nich zamieszczone są w zakładce: Świat ucznia).
  10. Kontaktuj się zdalnie ze swoimi nauczycielami.  Codziennie poświęcaj czas na pracę.

Sprawdzaj naszą stronę!!!

Systemetycznie będzie uzupełniana o ważne informacje.

Artykuły będą zamieszczane na głównej stronie:

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
  • Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjnozakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: https://gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.