Wieczór wróżb i czarów - Andrzejki

Andrzejki

„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość.”

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Wczoraj w naszym Ośrodku dzieci przeniosły się w zaczarowany świat wróżb wróżki przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Po wróżbach nadszedł czas zabawy przy ulubionych utworach dzieci Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.