koniec roku szkolnego

23 czerwca o godzinie 1000 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego grup przedszkolnych i uczniów klas I – IV.

Licznie zebranych rodziców, nauczycieli, no i oczywiście „bohaterów dnia” – nasze maluchy powitał Dyrektor Ośrodka Tadeusz Kosiński, który podsumował mijający rok szkolny.

Uzupełnieniem tego podsumowania była prezentacja przygotowana przez p. Iwonę Piskorz i p. Agnieszkę Gozdur przypominająca najważniejsze wydarzenia roku szkolnego 2016/2017.

Uroczystość uświetniła wspaniała część artystyczna w wykonaniu naszych milusińskich.

Niektórych pokonała trema, ale to przecież naturalne. Wszystko udało się pokonać.

No i przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia. Na początek dzieciaki z przedszkola w towarzystwie dumnych mam odbierające dyplomy i upominki z rąk Dyrekcji.

Dumny Michał  z klasy I z uwagą słuchał słów p. Dyrektora. A było za co chwalić – nagroda za postępy w nauce i zachowaniu, popisy artystyczne, no i… Tytuł Czytelnika Roku 2016/2017.

Gratulujemy!

Nagrody i wyróżnienia otrzymali również Mikołaj  z klasy II oraz Aneta  i Klaudia  z klasy IV.

Cała trójka radosna i też bardzo szczęśliwa.

Tego samego dnia o godzinie 1200 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas V VI szkoły podstawowej, I – III gimnazjum i I – III szkoły przysposabiającej do pracy. Nasi starsi uczniowie, również przejęci tak, jak maluchy.

W takich chwilach zawsze towarzyszy nam nasz sztandar.

Podsumowania naszych poczynań w roku szkolnych 2016/2017 dokonał p. Dyrektor. A było się czym pochwalić. Tak wiele radosnych, wydarzeń, imprez i uroczystość, budowa muszli koncertowej, zagospodarowanie terenów zielonych, itd., itp. A przy tym wszystkim wiele osób osiągnęło bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu.

Piękne świadectwo z czerwonym paskiem otrzymał Adrian . Nagrody i wyróżnienia otrzymali również Paulina ze szkoły podstawowej, z gimnazjum: Krzyś oraz Małgorzata nie tylko za postępy w nauce i zachowaniu, ale i ogromne zaangażowanie w życie Ośrodka, udział w konkursach piosenki, recytatorskich, PMFA, godne reprezentowanie nas w czasie Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali uczniowie kończący szkołę: Martyna, Jarek i Marcin z klasy III gimnazjum oraz uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy Dominika, Justyna, Rafał, Paweł oraz Marcin. Marcin i Jarek otrzymali też nagrodę specjalną za zaangażowanie w wykonywaniu prac na rzecz Ośrodka.

Wyróżnieni uczniowie szczęśliwi i dumni, chociaż Ci z którymi nie zobaczymy się już w nowym roku szkolnym jednak niepewni i smutni.

No to już koniec!

Wszystkim przedszkolakom, uczniom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji.

Dyrekcja Ośrodka przekazała gorące podziękowania dla przedstawicieli Rady Rodziców szczególnie zaangażowanych w życie Ośrodka.

Autor: PF