XVII Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Spartakiada

W niedzielę 6 października pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - Jerzego Szyszkowskiego i Łukasza Jędrzejewskiego 11-tu naszych wychowanków wzięło udział w XVII REGIONALNEJ SPARTAKIADZIE INTEGRACYJNEJ OSÓB  NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Tak jak i w latach ubiegłych głównym celem w/wym. imprezy integracyjnej była aktywizacja osób niepełnosprawnych, które podczas Spartakiady miały możliwość pokazania tego jak wspaniale potrafią się bawić, a przede wszystkim zmagać się ze swoimi słabościami.

Nasi wychowankowie brali udział w sześciu konkurencjach sportowo-rekreacynych. Łącznie 11 podopiecznych zdobyło aż 9 miejsc medalowych w poniższych kategoriach:

• Binkiewicz Szymon  I miejsce w kategorii I: "strzał na bramkę";
  • Damian Świdnicki  I miejsce w kategorii II: "strzał na bramkę";
  • Paulina Sudół  I miejsce w kategorii I: "rzuty osobiste do kosza";
  • Modrzejewska Wiktoria  I miejsce w kategorii I: "odbijanie ping-pongowej w czasie 1 min.";
  • Grzegorczyk Mateusz  II miejsce w kategorii I: "rzut ringo na palik";
  • Grzegorczyk Mateusz II miejsce w kategorii I: "rzuty osobiste do kosza";
  • Grebelski Konrad  III miejsce w kategorii I: "rzuty osobiste do kosza";
  • Bielecka Aneta III miejsce w kategorii I: "odbijanie piłeczki ping-pongowej w czasie 1 min.";
  • Modrzejewska Wiktoria  III miejsce w kategorii I: "rzut ringo na palik".

Nasi wychowankowie oprócz wspaniałych medali i dyplomów otrzymali także bardzo praktyczne upominki rzeczowe: słuchawki bezprzewodowe, głośnik przenośny oraz ręczniki. Tradycyjnie odbyła się także uwielbiana przez uczestników SPARTAKIADY "Dyskoteka Pana Mirka" pod wodzą Mirosława Sienkiewicza.

Również i w tym roku podopieczni wyjechali ze Skaryszewa pełni wrażeń oraz wspaniałych przeżyć, szczęśliwi, że spotkali się z rówieśnikami i odnowili stare znajomości z uczestnikami z innych placówek. Wszystkich rozpierała duma z odniesionych sukcesów sportowych, a gratulacjom nie było końca…

Aby tradycji stało się zadość NASI WIELCY SPORTOWCY już dziś deklarowali chęć udziału za rok w XVIII REGIONALNEJ SPARTAKIADZIE  INTEGRACYJNEJ  OSÓB  NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

J. Szyszkowski