Muszla Koncertowa gotowa

muszla

Od wielu lat patrzyliśmy wszyscy w Ośrodku na piękne miejsce, gdzie paliliśmy ognisko, grillowaliśmy, przedstawialiśmy zadania rajdowe czy zwyczajnie w cieniu brzóz odpoczywaliśmy - z marzeniami jak pięknie byłoby, gdyby w tym miejscu powstała Muszla Koncertowa.

Marzenia się spełniają. Zgodnie z Koncepcją Funkcjonowania i Rozwoju Ośrodka w latach 2013 - 2018 Muszla Koncertowa jest już działaniem dokonanym.
Będzie służyć zarówno do wypoczynku, jak i szeroko rozumianej działaności kulturalno-rozrywkowej, rekreacyjnej i sportowej.

Od 2014 roku nasz Ośrodek bierze udział w Zlotach Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu. W 2015 roku zgłosiliśmy naszą placówkę do organizacji w maju 2018 roku XIV Zlotu. Muszla Koncertowa będzie świetnym miejscem do prezentacji umiejętności artystycznych szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Usmiechu z całej Polski biorących udział w zlocie. To działanie było kolejnym impulsem jej wybudowania.

Nasza placówka jest współorganizatorem lub organizatorem corocznych Rajdów Pieszych i Rowerowych "Z Kawalerami Orderu Uśmiechu - wesoło na szlaku", Integracyjnych Przeglądów Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, które mają charakter ponadregionalny.
Wkrótce, bo w 2019 roku będziemy organizatorem XLIV Przeglądu Małych Form Artystycznych.
Bogaty kalendarz imprez w Ośrodku jak między innymi: Święto Patrona, Dni Ziemi, Święto Pieczonego Ziemniaka, Twoja Twarz Brzmi Znajomo i wiele innych będzie się mogło odbywać na scenie Naszej upragnionej Muszli Koncertowej.

Wielkość i funkcjonalność Muszli Koncertowej, która jest jedynym takim obiektem w placówkach oświatowych powiatu lipskiego może być wykorzystywana do nowych, jeszcze nieznanych pomysłów.

Na scenie dzieci z Ośrodka będą mogły uczyć się tańca, śpiewu. Zadaszona widownia to także doskonałe miejsce do zajęć na świeżym powietrzu, np.: z plastyki, techniki, geografii, kreatywności, itp.
Otaczające Muszlę ogrody terapeutyczne bądą znakomicie oddziaływać na zmysły naszych dzieci, zarówno wzrokowe, węchowe, słuchowe jak i dotykowe. Ścieżki sensoryczne to świetne wzmocnienie w terapii  integracji sensorycznej, poprzez chodzenie boso po różnych strukturach ułożonych z kory, szyszek, grypsu, żwirku, bali drewnianych oraz piasku.

To miejsce ma służyć także wypoczynkowi, gdzie w piękne dni można sobie posiedzieć i pospacerować w tym pięknym miejscu, szukając wytchnienia i spokoju, a czasami zwyczajnie uciec od słońca.

Autor: Tadeusz Kosiński