Wielki Charytatywny Piknik Rekreacyjno-Sportowy w SOSW im. KOU w Hucie

piknik

Informacje o naszym Wielkim Pikniku zamieścili:

• echo
  • FB
  • evensi
  • radio plus
  • Follow Me
  • dronphoto
  • obiektywnie
  • echo dnia

10 czerwca odbył się w naszej placówce Wielki Charytatywny Piknik Rekreacyjno-Sportowy, którego wraz z Fundacją FOLLOW ME ze Zwolenia byliśmy organizatorami.

Celem imprezy była promocja jazdy na rowerze oraz wspólne wędrowanie jako najprostszej aktywności fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zbiórka pieniędzy na potrzeby naszych wychowanków, głównie na wsparcie wykonania ogrodów sensorycznych i wydzielenie części sportowej od rekreacyjnej.

Już od wczesnych godzin rannych trwały przygotowania. Jako pierwsi pojawili się pracownicy Firmy LOBO ze Zwolenia – rozstawiali duże parasole, stoiska ze słodkościami i innymi niespodziankami.

Pani Monika Siwiec również przygotowała swoje kolorowe dmuchańce, które sprawiają dzieciom tyle radości. Gotowe też urządzenia do waty cukrowej.

Rozpoczęły pracę nasze Panie rejestrujące uczestników i wydające numery startowe.

Wszystkich uczestników serdecznie powitały: p. Iwona Paszkiewicz – Prezes Fundacji FOLLOW ME, p. Agnieszka Boroń – Wicedyrektor Ośrodka oraz prowadząca p. Magdalena Gliszczyńska z Radio PLUS Radom.

Trasę pieszą liczącą około 3 kilometrów pokonały grupy rajdowe. Jeszcze rozgrzewka przed wyruszeniem na trasy i… nasi rowerzyści pojechali. Przejechali ok. 20 kilometrów.

Po powrocie z trasy pieszej i rowerowej, gdy okazało się, że wszyscy uczestnicy są wygrani, dalszy ciąg wspólnych zabaw, możliwości nie tylko obejrzenia wspaniałych motocykli, ale i przejechania, obejrzenia wozu strażackiego i pokazu umiejętności strażaków, oraz prezent od nich, czyli „trochę wody dla ochłody”. Oj! Przydało się, bo dzień był słoneczny i bardzo ciepły. Nasi wychowankowie z niecierpliwością czekali na możliwość pokazania, jak wiele potrafią. Były więc piosenki i tańce. Swoją piosenkę, z którą zajęła II miejsce na Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem” śpiewała też Małgosia Pazur. Wszystkie występy aplauz zebranej publiczności.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się wspaniałe dmuchańce – skakance, gry, zabawy, konkursy (oczywiście z nagrodami), no i wspólne zdjęcia.

No cóż spotkanie z takim śmiesznym ludzikiem i pyszną watą cukrową warto uwiecznić, zwłaszcza, że zarówno pogoda jak i humory wszystkim dopisywały.

W przerwach występów artystycznych odbywała się licytacja prac wykonywanych w naszej placówce. Były tam m.in. kwiaty, wazoniki, kilimy, drewniane bardzo sympatyczne koty, kolorowe torby na zakupy, piękne „łapacze snów”, które cieszyły się dużą popularnością.

Piknik obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek. Nasza placówka otrzymała od Firmy LOBO wspaniały prezentkosiarkę, która bardzo się przyda, bo teren zielony wokół Ośrodka jest dość rozległy. Bardzo dziękujemy!

Pani Iwona Paszkiewicz oprócz wielu innych rzeczy wylicytowała tort, który przekazała na licytację p. Elżbieta Grabska z Lipska.

No a potem przyszedł czas na podziękowania, które m.in. odebrali: p. Jerzy Pasek – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Lipsku, który nie tylko zaszczycił nas swoją obecnością, ale przekazał na licytację pyszne, własnoręcznie zrobione ciasto, Panowie z Klubu MOTO w Lipsku, którzy sprawili nam wiele radości, ale i sami się dobrze bawili.

Gorące podziękowania przekazane zostały p. Elżbiecie Grabskiej za kolorowego żółwia – tort przekazany na licytację oraz prowadzącej to nasze spotkanie p. Magdalenie Gliszczyńskiej, z serdecznymi pozdrowieniami dla całej redakcji oraz słuchaczy Radia PLUS Radom.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy sprawili, że był to dzień pełen radości i zabawy.

Bardzo dziękujemy:

• p. Iwonie Paszkiewicz z Fundacji FOLLOW ME,
  • p. Grzegorzowi Paszkiewiczowi i wszystkim fantastycznym „LOBBIKOM” wraz z rodzinami,
  • p. Grzegorzowi Cywce ze „Zwoleń Biega”,
  • p. Michałowi Krasińskiemu i jego przyjaciołom z „Pazerni na Sport Lipsko”,
  • p. Ewelinie Baluh z Firmy AVON za pokaz makijaży i przeznaczeniu wielu kosmetyków na loterię, w której każdy los był wygrany,
  • DRON PHOTO za filmowe podsumowanie tego wspaniałego dnia,
  • naszej Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom – nie tylko za dzień spędzony razem z nami i wspólną zabawę, ale również pomoc w przygotowaniu prac przeznaczonych na licytację, przygotowanie i prowadzenie gier, zabaw, konkursów, oraz umożliwienie nam pokazania przygotowanych pod ich kierunkiem popisów artystycznych,
  • paniom kucharkom za przepyszną grochówkę oraz przygotowane na licytację wielu słodkości

Wszystkim, którzy wzięli udział w naszym pikniku

DZIĘKUJEMY, że byliście razem z nami.

Jesteście WIELCY, a my bardzo szczęśliwi.

Autor: PF