Sprzątanie Świata 2019

Sprzątanie Świata

W dniach 20 i 23 września br. nasi uczniowie  wraz ze swymi nauczycielami wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata 2019” Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
W porządkowanie najbliższej  okolicy Ośrodka zaangażowali się uczniowie z klasy starszych SP i uczniowie klas PP. Teren wokół budynku został posprzątany przez uczniów najmłodszych klas SP.  Uczestnicy akcji zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im rewiru.

Sprzątającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości uczniów udało się zebrać kilka worków śmieci, które następnie zostały złożone we wcześniej ustalonych punktach odbioru odpadów.

Późnym popołudniem w poniedziałek, uczniowie zakończyli akcje z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz środowiska.

Ze względu na swój jednorazowy charakter impreza miała znaczenie symboliczne, bez wątpienia jednak pozwoliła obudzić refleksję nad stanem naturalnego środowiska i przysłużyła się rozwijaniu poczucia odpowiedzialności za jego kondycję.

Koordynatorzy przedsięwzięcia: Anna Dróżdż i Edyta Przydatek dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

A. Dróżdż