Obchody Światowego Dnia Orderu Uśmiechu w naszej placówce

ŚDOU 2019

baner

W tym roku Światowy Dzień Orderu Uśmiechu przypada 21 września (sobota). Do święta pozostał jeszcze 1 dzień, ale my już dziś postanowiliśmy uczcić to wielkie święto.
Order Uśmiechu to jedna z najcenniejszych nagród, przyznawana jest bowiem dorosłym przez dzieci. Pomysł nadawania Orderu zasugerował redakcji „Kuriera Polskiego” chory chłopiec.
„Światowy Dzień Orderu Uśmiechu ma przypominać, że dzieci mają swoje prawa, a jednym z najważniejszych jest możliwość wyrażania własnego zdania. Jego wyrazem jest możliwość nagrodzenia orderem tych dorosłych, którzy dbają o ich szczęście. Tego orderu nie można otrzymać w żaden inny sposób, niż działając na rzecz najmłodszych – to właśnie oni muszą napisać wniosek i przedstawić go Międzynarodowej Kapitule Orderu Uśmiechu" – Marek Michalak Kancelrz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Szczególne Święto - jedynego na świecie - Dziecięcego Orderu Uśmiechu, który przyznawany przez dzieci, wymyślony i zaprojektowany przez dzieci, ustanowiony 51 lat temu. Dla nas to wyjątkowe Święto, bowiem imię naszej placówki związane jest ściśle z Orderem Uśmiechu, dokładniej z ludźmi, którzy są Kawalerami Orderu Uśmiechu. To powód do dumy a jednocześnie ogromne zobowiązanie.

zdjęcie ogólne starsi

przemarsz

zdjęcie ogólne młodsi

Nasze zdjęcie profilowe na Facebooku:

zdjęcie profilowe

A. Kamińska-Gorgoń