Pożegnanie Absolwentów

Pożegnanie

W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku o godzinie 1700 odbył się w naszym Ośrodku wieczorek pożegnalny, na którym pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów i podsumowaliśmy ich pobyt w naszej placówce. W spotkaniu uczestniczyli oprócz uczniów klasy III PP, III gimnazjum i VIII, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Wieczorek rozpoczęła prezentacja multimedialna pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz”, przygotowana przez Piotra Fabera, podczas której mogliśmy obejrzeć naszych absolwentów od początków ich pobytu u nas do czasów obecnych.
Następnie dyrektorzy wręczyli im ordery za zasługi i szczególne osiągnięcia wytypowane w dniu 12 czerwca 2019 roku, podczas ostatniego w tym roku spotkania Samorządu Uczniowskiego. Poświęcone ono było głównie tegorocznym absolwentom. Wszyscy zebrani wraz z opiekunami szczegółowo omówili zasługi uczniów opuszczających już na zawsze mury naszego Ośrodka.
Obrady były bardzo burzliwe  i  długie, a co komu i za co posłuchajcie sami:

• Krzysztofowi Leśniewskiemu wręczono medal z „koroną i berłem” za długoletnią pracę w Samorządzie Uczniowskim i pełnienie w nim godnej roli przewodniczącego.
  • Wiktorowi Rogali przyznano order ze „słonecznym uśmiechem”  za pogodny uśmiech nawet w pochmurne dni;
  • Adrianowi Zającowi wręczono order „złote usta” za występy recytatorskie na scenach naszych i nie naszych oraz za żarciki i ich terapeutyczną moc w zwalczaniu szkolnej nudy.

Pięknie nam na występach wiersze recytował,
ale i często z kolegów żartował.
Codziennie rozwiązywał humoru sznur,
by szkolnej nudy zburzyć mur.
Żartowniś z niego na całego,
nawet wyprowadzi z równowagi świętego.

•  Marica Kobel  otrzymała  order z „zielono-czerwonym sercem w tle” za jej wrażliwość na przyrodę ożywioną i nie ożywioną.

Na jeden roczek do nas przybyła
Marika, tajemniczością nas zachwyciła.
Swoją wrażliwość roztaczała dookoła,
Kogo nią jeszcze zarazić zdoła?

•  Rafał Kosonóg

Order „pomocna dłoń i promienny uśmiech”przyznano Rafałowi za 10 pracę na rzecz Ośrodka i serdeczne witanie nas uśmiechem każdego dnia. Rafał był wieloletnim wychowankiem naszej placówki. Szybko minął czas od dnia, gdy mały Rafałek przestąpił progi naszego Ośrodka.

Przez te wszystkie lata wytrwale się uczył,
pomagał jak umiał nigdy się nie boczył,
Z małego Rafałka pan Rafał wyrósł nam,
Teraz o siebie musi zadbać sam.

• Piotrowi Skalskiemu wręczono order ze „sztandarem w tle”, za reprezentowanie placówki w poczcie sztandarowym.
  • Ewie Sołtys przyznano „Sprytne rączki”  za porządki i porządeczki w jej wykonaniu oraz „Gorące serduszko” za silne przywiązanie do naszego Ośrodka.

Po udekorowaniu orderami nastąpiła ostatnia lekcja z wychowawcą klasy. Zabawa polegała na wspólnym wykonywaniu przydzielonych zadań przez ucznia/ów i nauczyciela. Celem proponowanych zadań była ścisła współpraca nauczyciela z wychowankami oraz rozwijanie umiejętności praktycznych i edukacyjnych przez uczniów.

Uczniowie klasy III  gimnazjum z wychowawcą klasy Zosią Lasotą napisali swoje przemyślenia z pobytu w naszym Ośrodku oraz dzisiejszego wieczoru, które chciały dzisiaj przekazać wszystkim zgromadzonym: dyrektorowi, nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom.

Uczennica klasy III PP Ewa z wychowawcą klasy Anią Farkowską zrobiła wodę z cytryną dla wszystkich absolwentów i ich wychowawców.

Uczeń klasy III gimnazjum Rafał z wychowawcą klasy Anią Szyszkowską zbudował wieże z drewnianych klocków i ułożyli 12 postaci, dopasowując właściwe elementy.

Uczeń klasy VIII Piotr z wychowawcą Jurkiem Szyszkowskim ułożyli wzór na drewnianej ozdobnej desce oraz wymienili główne miasta, przez które przejeżdżali jadąc do Warszawy. Wbili prosto gwoździe w desce, mieli jeszcze ułożyć grę logiczną – „Magiczny kwadrat”, bo Piotr bardzo lubi matematyczne łamigłówki, ale im czasu zabrakło.

Po wypełnionych zadaniach uczniowie, wychowawcy i dyrektorzy wspólnie wypili przygotowany sok cytrynowy z zachowaniem promiennego uśmiechu po jego wypiciu. Zadanie nawiązywało do patrona naszej szkoły.

Następnie wychowawcy grup rozpoznawali głosy swoich uczniów znajdujących się za kurtyną i na odwrót, podczas zabawy integracyjnej – Zgadnij kto to? Uczestnicy mówili głośno słowa związane z edukacją szkołą np. szkoła, lekcja, nauczyciel, uczeń, przerwa, klasa, ławka, tablica, kreda, sala gimnastyczna, klasówka, sprawdzian, egzamin, itp.

Potem zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek na stołówce, po którym odbyła się dyskoteka.

Autor: E. Przydatek