Dzień Demokracji

dzień demokracji

4 czerwca  jest datą szczególną dla całego naszego kraju. To właśnie trzydzieści lat temu odbyły się pierwsze może nie w pełnie, ale wolne wybory parlamentarne. Sejm RP w dniu 24 maja 2013 roku chwałą wprowadził to święto.

My też uczciliśmy ten ważny dzień. Wychowankowie oraz nauczyciele obejrzeli przygotowaną przez Wandę i Piotra Faber prezentację multimedialną poświęconą tej ważnej rocznicy.

dziennik telewizyjny

Słowa piosenek, dokumentalne zapisy z tamtych nie wymagały komentarza, oddawały trudny w tej chwili do zrozumienia dla młodych ludzi czas Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Jak to trudno zrozumieć, że 4 czerwiec 1989 roku zakończył czas pustych sklepów, ogromnych kolejek, wielkich protestów całego społeczeństwa, walk ulicznych z milicją, braku wolności, demokracji, narzucania jedynie słusznego światopoglądu, niechcianych sojuszników, przyjaciół...