Weronika Świątek najlepsza zdaniem Internautów. Wystawa nagrodzonych prac.

wystawa

Konkurs PTAKI CUDAKI skierowany jest do grup przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy przygotowują prace plastyczne inspirowane obserwacją barwnego świata ptaków z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.

Podczas dotychczasowych edycji zgłoszonych zostało blisko 6500 prac z całej Polski, oraz takich krajów jak Czechy, Irlandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwecja, Turcja, Ukraina i Wielka Brytania.

W bieżącym roku patronat nad konkursem objęli: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Nasze Ptaki Cudaki zostały zaprezentowane w czasie eliminacji szkolnych, które odbyły się 24 marca. Wtedy to wyłoniono te najpiękniejsze, najbardziej pomysłowe, które zostały wysłane do Rzeszowa.

Z niecierpliwością czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu.

Tegoroczną nowością było przyznanie Nagrody Internautów. Jej zdobywca został wyłoniony w plebiscycie przeprowadzonym na Facebooku. Oddano 3892 głosy.

Zwyciężyła praca przestrzenna...

naszej 8-letniej Weroniki Świątek, której praca otrzymała 1412 głosów.

wygrana