Wiosenny komunikat Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu

MKOU

Komunikat Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu z dn. 15 kwietnia 2024 roku

Członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu po dokładnej analizie wniosków otrzymanych od dzieci z całego świata postanowili ogłosić, że do grona Dam i Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączy 7 kolejnych osób:

• Marina Hulia
    (Białoruś) – nauczycielka i pedagożka pochodzenia, działaczka społeczna, obrończyni praw dziecka, szczególnie zaangażowana w pomoc dzieciom czeczeńskim.
  • Izabela Król – filantropka i działaczka na rzecz dzieci, organizatorka i koordynatorka świątecznej akcji dla dzieci z placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w całej Polsce.

• Joanna Barbara Lis
    (USA) – lekarz pediatra, działaczka społeczna, bezinteresownie niesie pomoc dzieciom w Nowym Jorku.

• Iwona Paszkiewicz
    – działaczka i filantropka, bizneswoman, prezes Fundacji Follow Me, pomysłodawczyni i organizatorka budowy Terapeutycznego Ogrodu Zmysłów przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie.

• Paweł Podgórski
    – aktor teatralno-musicalowy i filmowy, wokalista, dyrektor i założyciel Warsztatowej Akademii Musicalowej.

• Faye Simanjuntak
    (Indonezja) – działaczka na rzecz praw dziecka, współzałożycielka Rumah Faye w Indonezji, organizacji non-profit, która działa na rzecz wyeliminowania wykorzystywania seksualnego dzieci oraz handlu nimi. Praca Rumaha Faye stawia młodzież w centrum inicjatyw przeciwko jakiejkolwiek przemocy wobec dzieci.

• Wanda Traczyk-Stawska
    , ps. „Pączek” – polska psycholożka i działaczka społeczna, działaczka podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, żołnierz Armii Krajowej, członkini Szarych Szeregów, uczestniczka powstania warszawskiego.