17. rocznica wręczenia Orderu Uśmiechu Irenie Sendlerowej

Irena Sendlerowa

"Szczególna jest historia przyznania Orderu Irenie Sendlerowej. To było w 2006 r. Zaczęło się od maila przysłanego do mnie przez szesnastolatka z Zielonej Góry, Szymona. Wyraził w nim zdziwienie, że przeglądając listę kawalerów, nie znalazł osoby tak zasłużonej dla dzieci jak Irena Sendlerowa. Odpisałem, że w istocie, nie było dotąd wniosku o Order dla niej, a inicjatywę w tej kwestii mają wyłącznie dzieci, nie Kapituła. Szymon zaczął więc dopytywać o szczegóły procedury, wymienialiśmy maile przez jakiś miesiąc. W końcu złożył wniosek." - z wywiadu Marka Michalaka Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu dla polskiego portalu w Wielkiej Brytanii emito.net.

Uroczysta ceremonia wręczenia Orderu Uśmiechu odbyła się 11 kwietnia 2007 r. - 17 lat temu.