Akcja Żonkile

Bierzemy udział w Akcji Żonkile

19 kwietnia wzięliśmy udział w akcji Żonkile upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Obejrzeliśmy film animowany na podstawie opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej. Przeniósł nas w bajkowy świat, w którym żyją dobre duszki, opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które go zamieszkują.

Pewnego dnia, jeden z młodych opiekunów roślin i zwierząt, Maślak, ginie w niejasnych okolicznościach. Na poszukiwania wyrusza jego siostra, Borówka, na skrzydłach pomocnej Sowy. Baśniowa historia przybliża dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty.

Pamięć drobinek

Obejrzeliśmy również film na podstawie opowiadania "Było - nie ma - jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego.
Animacja o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką Krysią odbywamy podróż po miejscach, czasach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać.

Było nie ma jest

Uczniowie z pomocą nauczycieli rozwiązywali zadania z kart pracy, które miały na celu głębsze zrozumienie tematu powstania w getcie.
Zaznaczali przedmioty, które pomagają Ci pamiętać o ważnych wydarzeniach. Razem z klasą przypominali sobie miłe wydarzenie, które miało miejsce w szkole w tym roku. Następnie rysowali swoje wspomnienie związane z tym wydarzeniem.
Połączyli swoje rysunki w klasowy Płomień Pamięci i umieścili na gazetce okolicznościowej.

Historia getta warszawskiego

Warsze ma