Oficjalne otwarcie XVI Zlotu Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

XVI Zlot w Toruniu

SP 23 im. KOU Toruń

W dniach 23 - 24 marca delegacja naszego Ośrodka wzięła udział w XVI Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Tym razem swoje gościnne progi otworzyła przed nami Szkoła Podstawowa nr 23 im. KOU w Toruniu. Po długiej, ale bardzo udanej podróży, mogliśmy od środka obejrzeć to niezwykle przyjazne dzieciom miejsce.  Następnie nasi gospodarze zaprosili wszystkich uczestników do zwiedzanie Torunia. Swój spacer rozpoczęliśmy od Rynku Nowomiejskiego, na którym podziwialiśmy przepiękną neogotycką architekturę oraz interesującą rzeźbę “Przekupki z wagą.” Nasze kroki skierowaliśmy do ruin średniowiecznego zamku krzyżackiego, gdzie przeprowadziliśmy test “cieniasa”.  Na planie wędrówki znalazł się także teatr “Baj Pomorski”, zachwycający dzieci osiołek oraz toruńska Piernikarka. Uwieńczeniem naszego spaceru było zwiedzanie domu Kopernika oraz wspólne zdjęcie pod jego pomnikiem. Każdy uczestnik miał odrobiną czasu na zakup przepysznych toruńskich pierników.

Zmęczeni i szczęśliwi powróciliśmy do szkoły, by lepiej poznać zaprzyjaźnione placówki podczas wspólnego oglądania filmików i przeróżnych form prezentacji przygotowanych przez naszych przyjaciół. Oczywiście my też pochwaliliśmy się naszą niezwykłą i wyjątkową szkołą. Ten dzień przysporzył wielu okazji do rozmów z przybyłymi patronami oraz przyjaciółmi. Na koniec udaliśmy się na plac szkolny by przy ognisku kontynuować integrację słonecznej i uśmiechniętej braci.

A. Góralska, A. Adamowicz