Święto Klimatu

Święto klimatu

25 listopada 2021 roku obchodziliśmy w naszym Ośrodku „Święto Klimatu”. Obchody rozpoczęliśmy przemarszem przez wieś Huta wykrzykując stosowne hasła propagujące ochronę środowiska. Miało to na celu uwrażliwienie mieszkańców i naszych wychowanków na problemy zmian klimatu. Następnie każda z grup zabrała głosw następujących kwestiach klimatycznych:

• grupa I – Skąd się bierze efekt cieplarniany?
  • grupa II – Konsekw encje ocieplenia klimatu.
  • grupa III – Co my możemy zrobić dla klimatu?
  • grupa IV – Energie odnawialne a klimat.
  • grupa V – Smog, kwaśne deszcze.

Po prezentacji grup wychowankowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Zmiany klimatu w pigułce” z której mogli się dowiedzieć co wpływa na zmiany klimatyczne, jakie działania szkodzą a jakie wpływają pozytywnie na klimat i jakie są ich skutki oraz jak można swoimi codziennymi wyborami wpływać na zahamowanie niepożądanych zmian klimatycznych. Na zakończenie zapoznano wychowanków z fragmentami najnowszego raportu IPCCo stanie klimatu na Ziemi. Wychowankowie zgodnie przyznali, że nie ma chwili do stracenia w kwestii zwalczania zmian klimatycznych i że nigdy nie jest za późno, by zrobić coś dla klimatu.

Edyta Przydatek