Nie żyje ks. Czesław Wala

ks. Czesław  Wala

W dniu dzisiejszym dotarła do nas bardzo smutna wiadomość.

W wieku 84 lat w Rudniku nad Sanem zmarł ks. Infułat Czesław Wala, Kawaler Orderu Uśmiechu, nasz wieloletni Przyjaciel, twórca i budowniczy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie.

Postać Księdza jest nam wszystkim dobrze znana, prezentowana jest na naszej stronie internetowej w zakładce: Kawalerowie Orderu Uśmiechu.
Przez wiele lat utrzymywał stały kontakt z naszą placówką, przekazywał dary dla dzieciaków, uczestniczył wielokrotnie w spotkaniach wigilijnych. Nasi wychowankowie byli częstymi gośćmi w Kałkowie-Godowie. Spędzali tam wakacje, ferie. Ksiądz zawsze zapewniał im wiele atrakcji, a nam dorosłym dodawał otuchy, dawał nadzieję.
Ogromnej życzliwości i troski nie da się wyrazić słowami.

Księdza Czesława cechowała ogromna wiara, wielkie zaufanie do Matki Bożej i umiejętność pozyskiwania ludzi w czynieniu dobra. Twierdził, że Ewangelii nie można tylko czytać, ale trzeba wypełniać jej treść i dostrzegać Boga w drugim człowieku. Był wzorem do naśladowania.

Mieliśmy szczęście, że mogliśmy Go poznać.

Ostatnie lata swojego życia ks. Czesław Wala spędził w Rudniku  nad Sanem. Tam też zgodnie z jego wolą zostanie pochowany.

Zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach.