XIII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Osiecznica 2017

Osiecznica

Już od kilku lat uczestniczymy we wspaniałej przygodzie jaką jest Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

W każdym roku odbywa się on w innej placówce na terenie całej Polski. Byliśmy już w Mrzeżynie, Śremie i Osieku. W bieżącym roku gospodarzem Zlotu, który odbył się w dniach 19 – 21 maja była Szkoła Podstawowa im. KOU w Osiecznicy k/Krosna Odrzańskiego. To bardzo daleko, ale nie wyobrażaliśmy sobie, by nie uczestniczyć w tym słonecznym spotkaniu.

W skład grupy reprezentującej nasz Ośrodek weszli: Martyna Bielecka, Małgosia Pazur, Marcin Zaborski, Piotr Skalski oraz opiekunowie: Wicedyrektor p. Agnieszka Boroń, p. Katarzyna Rusiecka-Więcław, p. Zofia Lasota i p. Jacek Celuch.

W czasie długiej podróży było kilka przystanków. Nie mogliśmy oprzeć się pokusie i nie zatrzymać się w Świebodzinie – 20-tysięcznym mieście w województwie lubuskim, nad którym góruje ogromna figura Jezusa Chrystusa. Wg większości źródeł jest to najwyższy na świecie pomnik Chrystusa. Cieszymy się, że mogliśmy, choć z daleka go obejrzeć.

Celem naszych corocznych spotkań jest integracja szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, wymiana doświadczeń między placówkami z różnych regionów Polski, promocja szkół oraz spotkania z Kawalerami Orderu Uśmiechu, ludźmi wyjątkowymi, dla których sprawy dzieci są najważniejsze.

Filmowe sprawozdanie z Mszy Świętej youtube

Filmowe sprawozdanie ze Zlotu youtube