XXVII PMFA Lipsko-Huta 2002

XXVII PMFA

12 czerwca 2002 r. byliśmy gospodarzem kolejnego już XXVII Przeglądu Małych Form Artystycznych. Dekoracja sali widowiskowej LCK wykonana przez panie Izę Bogudzińską i Agnieszkę Boroń wypadła bardzo efektownie, bo przecież wykonały ją dwie profesjonalistki. Oczywiście nasz zespół układem tanecznym w rytmie disco rozpoczął imprezę w Lipskim Centrum Kultury. Prowadził zaś p. Andrzej Dąbrowski z Radia Kielce. Uczestniczyło w Przeglądzie 18 zespołów. W przerwach między prezentacjami odbywała się aukcja prac plastycznych naszych wychowanków, które można było wcześniej obejrzeć na hol LCK.
Wystąpiły zespoły reprezentujące m.in. placówki:

• SOSW im. Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej w Jurkach
  • SOSW im. Janusza Korczaka w Radomiu
  • Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu
  • SOSW w Opactwie
  • SOSW w Kolonii Szczerbackiej
  • SOSW im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą
  • DPS w Lipsku
  • DPS w Wierzbicy
  • DPS w Krzyżanowicach

Na zakończenie prezentacji nasz zespół pod kierunkiem p. A. i J. Celuchów zaproponował publiczności, by żyć w zgodzie i przyjaźni, tak jak w zaprezentowanej bajce "Wilk i Zając".

Nie zapomnieli o nas ludzie, których zawsze wyglądamy z utęsknieniem - Nasi Przyjaciele. Przyjechała asystentka Prezesa BUSTRADING p. Jerzego Borysewicza - p. Beata Bień-Dorosz z mężem. Był również Nasz Kawaler Orderu Uśmiechu - p. Marian Osuch, jak zwykle otoczony dziećmi i promiennie roześmiany.

Do tradycji PMFA należy spotkanie wszystkich uczestników przy wspólnej zabawie. Odbyło się  ono już po emocjach przeglądowych - w naszej placówce. Opatrzność czuwała nad nami, gdyż tego dnia przestało padać, zaświeciło słońce, które swymi promieniami rozgrzewało chęci do zabawy i rozświetlało uśmiech na nieco już zmęczonych twarzyczkach dzieci.
Pani Ewa Łagońska - Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, wręczyła nagrody wszystkim zespołom prezentującym się na XXVII PMFA.

goście

słowo ludu