XXXIV PMFA Lipsko-Huta 2009

XXXIV PMFA

Gospodarzami XXXIV Przeglądu Małych Form Artystycznych była nasza placówka, który odbył się 28 maja 2009 roku w Lipsku i Hucie. Popisy artystyczne reprezentujących poszczególne placówki kształcenia specjalnego z terenu województwa mazowieckiego odbyły się na pięknej scenie Lipskiego Centrum Kultury.
Zebranych powitała p. Wanda Faber Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz prowadzący imprezę p. Agnieszka Boroń i p. Tadeusz Kosiński. Uroczystego otwarcia XXXIV PMFA dokonał p. Roman Ochyński Starosta Lipski.
Przez cały czas towarzyszyła nam "nasza" specjalnie przygotowana słoneczna piosenka "Po słonecznej stronie drogi" wykonywana przez niezwykle utalentowaną i sympatyczną wokalistkę LCK. Przygotowaliśmy również prezentacje multimedialne:

• promującą nasz Ośrodek,
  • przedstawiającą historię Przeglądów Małych Form Artystycznych.

Wśród publiczności zaproszeni Goście:

• Roman Ochyński Starosta Lipski,
  • Paweł Jędraszek Wicestarosta Lipski,
  • Jerzy Pasek Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko,
  • Grażyna Syta Wizytator Kuratorium Oświaty,
  • Joanna Wawrzak Naczelnik Wydziału Edukacji,
  • Barbara Kosanowska Dyrektor PCPR,
  • Dyrektorzy placówek biorących udział w XXXIV PMFA.

Popisy zespołów rozpoczął nasz zespół wokalno-muzyczny reprezentujący naszą placówkę, a następnie zaprezentował się Zespół Szkół Specjalnych Nr 2 w Radomiu. Żywiołowy taniec przedstawili przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu. Następnie śliczne myszki i groźny koczur z Ośrodka dla dzieci głuchych i niedosłyszących w Radomiu, zaś dziewczęta z Opactwa zaprezentowały żywiołowy taniec nowoczesny. Wszystkim bardzo podobały się popisy zespołu reprezentującego Dom Pomocy Społecznej w Radomiu, oraz jak zawsze pięknie wyglądających dziewcząt z Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. Równie piękny i efektowny program przedstawił zespół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zielonce k/Zwolenia zaprezentowały się w bardzo słonecznym programie. Publiczność bawiła się świetnie przy piosenkach Piotrka Dłużewskiego. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu przedstawił piękną bajkę ośpiącej królewnie. Cieszyliśmy się bardzo, bo w jednej z głównych ról zobaczyliśmy naszego absolwenta, który kontynuuje naukę w Szkole Zawodowej w SOSW w Radomiu. Zespół teatralny z SOSW w Jurkach w historycznych strojach, wspomagał się efektami multimedialnymi - bardzo się podobał. No i w końcu przyszedł czas na zespół reprezentujący naszą placówkę. Żywiołowy występ "pomponiar" z Huty wzbudził podziw i uznanie. Dziewczynki ślicznie wyglądały, fantastycznie się ruszały. Pani Iwonka Piskorz, która przygotowywała występ, bardzo przeżywała popisy swoich podopiecznych.
Wszystkich zachwyciły piosenki w wykonaniu zespołu wokalnego z Lipskiego Centrum Kultury, szczególnie niezwykle pięknie wykonana "Tolerancja".
W całej imprezie bardzo pomagali nam pracownicy Lipskiego Centrum Kultury. Bardzo im dziękujemy.

Po przerwie obiadowej - podsumowanie. Uczestnicy PMFA otrzymali pamiątkowe, okolicznościowe, pięknie wykonane dyplomy i maskotki - wesołe żabki na szczęście. Nagrody dla uczestników wręczała p. Grażyna Syta Wizytator i p. Barbara Kosanowska Dyrektor PCPR w Lipsku.
A na finał oczywiście "nasza" słoneczna piosenka wspólnie wykonana przez wszystkich uczestników PMFA.

Po południu uczestnicy XXXIV PMFA spotkali się w naszym Ośrodku w Hucie. Korzystając z pięknej pogody harce i swawole i wspólna zabawa odbyły się na naszym boisku.
Swoją obecnością zaszczyciła nas:

• p. Dorota Sokołowska Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu

oraz

• nasz Przyjaciel p. Stanisław Wodyński Prezes Zarządu PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wszyscy bawili się fantastycznie.

Do zobaczenia na kolejnym

XXXV Przeglądzie Małych Form Artystycznych w Jurkach.

nasi Goście