V Spartakiada Korczakowska - Sportowy Zawrót Głowy

Radom 2018

22 maja 2018 r. nasi wychowankowie, tak jak i w poprzednich latach, uczestniczyli  w IV SPARTAKIADZIE KORCZAKOWSKIEJ - „Sportowy Zawrót Głowy”, która odbyła się na stadionie MOSiR w Radomiu.

Cel imprezy to nie tylko integracja, ale też prezentacja możliwości sportowych uczniów szkolnictwa specjalnego oraz uczniów szkół masowych.

Uczestnicy zawodów mogli sprawdzić się w 9 głównych konkurencjach sportowych, m.in.: bieg na 400 i 50 metrów, rzut piłką lekarską, rzuty na bramkę, rzuty woreczkiem oraz  innych formach aktywności, jak np. ścianka wspinaczkowa czy też kule wodne, które wspomagają rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.

Nasi wychowankowie brali udział w kilku konkurencjach sportowo - rekreacyjnych, zdobyli 2 miejsca medalowe:

• złoty medal  -  I miejsce zdobyła Aneta Bielecka, w kategorii: ,,bieg na 50 metrów”,
  • srebrny medal  -  II miejsce zdobył Rafał Kosonóg, w kategorii: ,,bieg na 400 metrów”.

Oprócz dyplomów i medali nasi podopieczni otrzymali bardzo praktyczne upominki rzeczowe: piłeczki i rakietki do tenisa stołowego, praktyczny plecak sportowy oraz różne drobiazgi.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z organizacji Spartakiady. Jedni zdobyli medale, inni nie, ale wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzy. Były także inne przyjemności, jak fotobudka, grill, lody czy też wata cukrowa. Podopieczni powrócili do Ośrodka w godzinach popołudniowych dumni z odniesionych sukcesów sportowych oraz pełni wspaniałych przeżyć i wrażeń.

Autor: J. Szyszkowski