XXV Regionalny Konkurs Plastyczny i Recytatorski JURKI 2018

Jurki 2018

29 maja 2018 r. uczniowie naszej placówki uczestniczyli w XXV Regionalnym Konkursie Plastycznym i Recytatorskim, organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej w Jurkach.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu recytatorskiego było hasło: „100 lat Niepodległej Ojczyzny”, konkursu plastycznego zaś: „Najpiękniejsze polskie legendy”.

Występy wychowanków oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Zawodowa oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy.  Wydarzeniom przyświecały następujące cele: upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży utworów literatury pięknej, przełamywanie barier i strachu związanych z prezentacją własnych umiejętności przed publicznością, budzenie zainteresowań czytelniczych, rozwój zdolności recytatorskich, oraz integracja młodzieży.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

• I miejsce – Michał Stańkowski (SP)
  • III miejsce – Dominika Lech (PdP)
  • Wyróżnienia – Zuzanna Młyńska (SP) i Adrian Zając (G)

Wyniki konkursu plastycznego:

• Nagroda specjalna (za szczególne walory malarskie) Ewa Sołtys (PdP)
  • III miejsce – Anna Basiak (SP)
  • Wyróżnienie – Konrad Grebelski (SP)

Dyplomy i podziękowania za opiekę oraz przygotowanie merytoryczne uczniów do ww. konkursów otrzymała także kadra pedagogiczna: mgr Agata Celuch, mgr Agnieszka Gozdur, mgr Jadwiga Kupis, dr Zofia Lasota, mgr Bożena Przepiórka.

Autor: Z. Lasota