dzień ziemi 2018

Nasi wychowankowie w dniach 18 – 25 kwietnia 2018 roku wzięli udział w  organizowanym w naszym Ośrodku w „Tygodniu Ekologicznym” w związku ze zbliżającym się „Światowym Dniem Ziemi”. Każda z grup wychowawczych miała do wykonania cztery zadania tj.:

• Uporządkowanie terenów zielonych przydzielone każdej grupie wychowawczej według mapki.
  • Przygotowanie działek szkolnych pod uprawę roślin według ustalonego przydziału.
  • Wykonanie pracy plastycznej pt. Ratujmy klimat”, wykonanej na papierze, techniką dowolną np. farbami, kredkami, ołówkiem, itp.
  • Przygotowanie zabawy muzyczno – ruchowej o tematyce przyrodniczej.

Prezentacja zadań ekologicznych odbyła się dnia 25 kwietnia o godz. 1630, podczas której obowiązywał strój w kolorze zielonym. Na początku spotkania zebranym w sali gimnastycznej wychowankom została przedstawiona krótka historia obchodów Dnia Ziemi. Następnie wykonawcy prac plastycznych przedstawili i omówili wykonane przez siebie dzieła. Podczas zabaw integracyjnych członkom grup udało się „wciągnąć” do oferowanych zabaw pozostałych wychowanków. Na zakończenie wyszliśmy wszyscy na zewnątrz, by powołana komisja mogła ocenić uporządkowanie terenów zielonych i przygotowanie działek pod uprawę.
Dzień Ziemi zakończyliśmy międzygrupowymi rozgrywkami sportowymi na świeżym powietrzu. Największy powodzeniem cieszył się „Slalom korków”. Całe spotkanie przebiegło w miłej
i pogodnej atmosferze.

Autor: A. Dróżdż, E. Przydatek, M. Niebrzydowska