I Charytatywny Bieg Mikołajkowy

baner 1baner 2

Informacje o naszym Mikołajkowym Biegu zamieścili:

• Echo Dnia
  • radioplus
  • zwoleń24
  • KPP Lipsko
  • ae
  • kiwi

10 grudnia 2016 r. na długo zapisze się w pamięci naszych wychowanków. To właśnie dla nich odbył się I Mikołajkowy Bieg Charytatywny. Celem biegu była promocja biegania jako najprostrzej formy ruchu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zbiórka pieiędzy na potrzeby naszych dzieciaków.

Organizatorem był nasz Ośrodek, a pomysłodawcą i inicjatorem była pracująca w naszej placówce p. Barbara Pawlik, której udało się pozyskać do współpracy Fundację FOLLOW ME, która stała się współorganizatorem biegu, oraz Firmę LOBO ze Zwolenia.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej oraz Strzelcy. Sponsorami biegu byli między innymi: Firma LOBO, Kropla Beskidu, Centrum Zabaw "Fantazja", Drukarnia Rapo Fruga z Lipska, Marbet Lipsko, PKS Ostrowiec Św., Starostwo Powiatowe w Lipsku, Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" ze Zwolenia, Dorota Nędzi - protetyk ze Zwolenia, Bank PKO BP ze Zwolenia, WORD w Radomiu.

Do biegu zgłosiło się ponad 150 osób, zarówno amatorów tego sportu, jak i tych, którzy z chęcią uczestniczą w podobnych akcjach.

W biegu na dystansie 3000 metrów zwyciężyli:

• I miejsce - Karol Zięba
  • II miejsce - Kamil Sobulski
  • III miejsce - Szymon Łebkowski

W biegu na 1000 metrów zwyciężyli nasi wychowankowie:

• I miejsce - Kuba Włodarczyk
  • II miejsce - Krystian Graczyk
  • III miejsce Krzyś Leśniewski

Aukcja świątecznych ozdób przygotowanych przez naszych wychowanków pod kierunkiem nauczycieli cieszyła się dużym powodzeniem. Każda rzecz była jedyna w swoim rodzaju, więc nie zabrakło chętnych do udziału w licytacji. Na aukcji znalazły się: bombki, aniołki, mikołaje, choinki, świeczniki i wiele innych ozdób.

Dziękujemy za ten wspaniały pomysł do organizacji, którego udało się p. Basi przekonać nie tylko Dyrekcję i pracowników Ośrodka, oraz tak wielu ludzi, których już pozwalamy sobie zaliczyć do Grona Przyjaciół.

Autor: PF