Co się udało zrobić w TOZ w ostatnim roku?

TOZ

Od naszego V Biegu Mikołajkowego minął już prawie rok.

Zobaczcie sami jak zmieniło się u nas dzięki Waszemu zaangażowaniu

W ramach realizacji celu z zeszłego roku „Światło z serca płynące” kompleksowo wymieniliśmy w Ośrodku oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne na ledowe z wymianą słupów na energooszczędne. Środki na materiały (lampy, słupy, kable) itp. do generalnego remontu otrzymaliśmy dzięki Starostwu Powiatowemu w Lipsku, które na ten cel przeznaczyło, środki w wysokości 100 tys. zł.

Fundacja follow Me ufundowała nam prace wykonawcze dotyczące kompleksowej wymiany oświetlenia o wartości 40 tys. zł, a firma Polenergia Fotowoltaika przekazała nam fotowoltaikę o mocy 10 kw jako darowiznę, której koszt wynosi 60 tys. zł

To już za nami

Przed nami kolejny 6 już Bieg Mikołajkowy, którego celem jest wzbogacenie naszych Terapeutycznych Ogrodów Zmysłów" o altany edukacyjno-terapeutyczne, które mają wspomóc proces edukacji i terapii sensorycznej dzieci z niepełnosprawnościami.

Dzięki budowie altan, osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz intelektualną będą mogły aktywnie uczyć się, rehabilitować, przechodzić terapie.

Docelowo planowane są 4 altany:

• pierwsza do zajęć z integracji sensorycznej oraz logopedii;
  • druga dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich;
  • trzecia będzie uniwersalna — do zajęć przedmiotowych, plastycznych, muzycznych, z psychologiem, z pedagogiem;
  • czwarta altana będzie zadaszeniem dla obecnie funkcjonujących na świeżym powietrzu ław i stołu do zajęć kulinarnych.

Jest to projekt autorski, który ma służyć dzieciom i młodzieży o różnym stopniu niepełnosprawności.

Możesz wesprzeć nasz projekt, wpłacając dowolną kwotę na konto zrzutki lub być z nami już 9 grudnia podczas VI Charytatywnego Biegu Mikołajkowego.

Sam zdecyduj, jak bardzo chcesz pomóc wzbogacić dziecięcy ogród.

A. Kamińska-Gorgoń