Wycieczka do Sandomierza

wycieczka

16 maja 2015 r. grupa uczniów pod opieką p. Agnieszki Kozak, p. Krystyny Mogielnickiej i p. Bożeny Przepiórki wybrała się do Sandomierza - "Perły Ziemi Świętokrzyskiej". Jest to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce. Rozłożone na siedmiu wzgórzach nazywane bywa "małym Rzymem". Sandomierz - to piękne miasto wspaniałych zabytków. Znajduje się tu jeden z najpiękniejszych w kraju renesansowy Ratusz. Piękny jest sandomierski Zamek, który obecnie jest siedzibą Muzeum Okręgowego, oraz Dom Długosza, Brama Opatowska, przepiękne kościoły. Nie sposób było obejrzeć wszystko. Sandomierz to nie tylko zabytki. To również wspaniała przyroda. Pomiędzy wzgórzami, na których położone jest miasto, są malownicze wawozy, które są wymarzonym miejscem spacerów.
Ogromną atrakcją był rejs po Wiśle, Czas spędzony na statku spacerowym to doskonała okacja do obserwacji wszpaniałej przyrody oraz podziwiania przepięknej panoramy sandomierskiej. Warto odwiedzić prastary Sandomierz, podziwiać jego piękno. Bedą raz w tym wyjątkowym mieście, nie sposób nie pragnąć przyjechać tu raz jeszcze.