Dlaczego nie warto próbować?

stop dopalaczom

24 lutego odbyło się w naszej placówce spotkanie uczniów gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy z funkcjonariuszami Policji w Lipsku. Tematem spotkania były dopalacze i skutki ich używania.

O dopalaczch słyszymy coraz częściej. Są to narkotyki potocznie nazywane "produktami kolecjonerskimi" szczególnie niebezpieczne dla naszego zdrowia (psychicznego i fizycznego) oraz życia. Zażywają je najczęściej osoby młode, nie zdające sobie sprawy z tego jak negatywny wpływ mają na ich organizm.
Dlatego z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy tego, o czym nasi Goście mający do czynienia z bardzo młodymi ludźmi po zażyciu dopalaczy. Mówili o skutkach ubocznych związanych z zażywaniem dopalaczy, o problemach z koncentracją, z oddychaniem, bólach w klatce piersiowej, napadach agresji, stanach lękowych, omanach i halucynacjach, a nawet próbach samobójczych. Warto się zastanowić czy nawet jednorazowe zażycie dopalaczy nie skończy się dla nas tragicznie.

Pamietajmy, że

dopalacze