Muzeum Orderu Uśmiechu ma nową siedzibę

Nowe Muzeum Orderu Uśmiechu

21 września podczas wizyty Martyny Wojciechowskiej, Ewy Chrobak i Marka Michalaka w Głuchołazach została otwarta wystawa Muzeum Orderu Uśmiechu. Otwarcie zbiegło się z zakończeniem I etapu prac adaptacyjnych pomieszczeń budynku liceum ogólnokształcącego, przeznaczonych na Głuchołaską Izbę Pamięci. W jednym z pomieszczeń przygotowano wspomnianą wystawę, w kolejnym będą eksponowane pamiątki związane z historią regionu, w następnym będzie przedstawiona historia wydobycia złota oraz lecznictwa uzdrowiskowego.

Muzeum Orderu Uśmiechu dotąd w latach 1996-2022 działało w Rabce. Jego pomysłodawcą był ówczesny kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu Cezary Leżeński. W 2022 r. Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu na czele z dr. Markiem Michalakiem postanowiła przenieść zgromadzone eksponaty do Głuchołaz Miasta Orderu Uśmiechu.