Kamil Gajewski Dyrektor Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku Kawalerem Orderu Uśmiechu

Kamil Gajewski Dyrektor Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku

Kamil Gajewski Dyrektor Morskiej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby w Gdańsku został uhonorowany Orderem Uśmiechu! To niezwykłe wyróżnienie, które zasłużył sobie za swoje nieustanne zaangażowanie, empatię i pozytywne podejście w pracy z naszymi uczniami.

W październiku 2022 roku, to dzieci ze świetlicy złożyły do Kapituły Orderu Uśmiechu blisko 30-stronicowy wniosek. Miał formę ilustrowanego albumu. Jak argumentowali swój wniosek najmłodsi? Przede wszystkim wychowankowie Dyrektora napisali, że Kamil Gajewski to człowiek, który już wcześniej, zanim objął swoją funkcję oddawał swoje serce podopiecznym Pogotowia Opiekuńczego im. Borchardta w Gdańsku.

Kiedy kierował z kolei Morską Szkołą Podstawową stworzył eksperyment pedagogiczny - model edukacji włączającej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Cały czas równolegle działał charytatywnie, zdobywając tytuł Wolontariusza Roku 2019 Fundacji Hospicyjnej. Dzięki jego staraniom do kierowanej przez niego szkoły uczęszcza obecnie pięćdziesięcioro uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: