Dzień Żołnierzy Wyklętych

wykleci

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Ciekawą lekcję historii przygotowała p. Bożena Przepiórka. Obejrzeliśmy film dokumentalny i wysłuchaliśmy opowieści o niezłomnych bojownikach o Polskę niepodległą, którzy po II wojnie światowej zbroinie stawili opór Związkowi Radzieckiemu i jego angenturze. Tropieni, torturowani, poniżani i wyszydzani, skazywani na wieloletnie więzienie, na śmierć, oddawali życie za wolną Polskę. Wielu z nich nie ma grobów.
Nazywano ich "bandytami" i zaplutymi karłami reakcji, a ich rodziny komuniści prześladowali przez długie lata.

Minęło wiele lat i dopiero teraz rośnie zainteresowanie, chęć upamiętnienia tych prawdziwych bohaterów, których komunistyczna propaganda skazała na zapomnienie, niebyt i "wyklęła" z naszej narodowej pamięci.

wyklęci

Cześć Waszej Pamięci!!!