Savoire-vivre według Grzegorza Kasdepke

Bon czy ton

Uczniowie na zajęciach poznawali zasady dobrego zachowania na podstawie książki Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton savoire-vivre dla dzieci”, tworzyli plakat „Dobre maniery”, rozwiązywali zadania interaktywne.

Bon czy Ton

Dowiedzieli się czym są normy obyczajowe – co oznaczają i skąd się wywodzą, o zasadach pierwszego wrażenia – szacunek powitania, uścisk dłoni, język kultury słów i gestów. Poznali definicję słów – kultura, szacunek, godność, honor, życzliwość, uczciwość, empatia, skromność, tolerancja, dyskrecja, wrażliwość i ich antonimy, zasady savoir vivre przy stole, rola gościa i gospodarza - rozsadzanie gości, miejsca honorowe.

Bon czy Ton

Grzegorz Kasdepke w 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu nr legitymacji 1040.