Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

OU

Kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, który przypada zawsze 21 września. Został on ustanowiony z okazji 35-lecia "najsłoneczniejszego odznaczenia" w Świdnicy 4 października 2003 roku. To właśnie wtedy miasto Świdnica otrzymało zaszczytny tytuł "Stolica Dziecięcych Marzeń".

W bieżącym roku szkolnym 21 wrzesień przypadł w niedzielę, nasi wychowankowie przebywali w domach rodzinnych, dlatego też to święto zorganizowaliśmy później.

Ten wspaniały dzień porzygotowały dla nas p. Agnieszka Gozdur i p. Katarzyna Rusiecka-Więcław.

Nasz słoneczny, barwny korowód  przeszedł przez okoliczne wsie, by zanieść radość i uśmiech mieszkańcom, bliższym i dalszym sąsiadom.

Po powrocie do Ośrodka poszczególne grupy zachęcały do uśmiechu. Świętowaliśmy wesołą zabawą i udziałem w zabawnych konkursach.

Jest to zawsze dla nas dzień pełen uśmiechów, życzliwości i radości.

RPD