XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych - Lipsko 2016

XIII

W Lipskim Centrum Kultury odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Tak jak w latach ubiegłych organizatorem Przeglądu jest nasz Ośrodek i Stowarzyszenie DOBRO DZIECKA przy pomocy finansowanej ze strony Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było hasło: ŻYCIE TO JEST TEATR.

Dyrektor Ośrodka p. Tadeusz Kosiński przedstawił ideę Przeglądu oraz gorąco powitał wszystkich uczestników i zaproszonych Gości, życząc udanych występów,a zebranej publiczności wielu chwil radości i momentów wzruszeń.  Wśród Gości znaleźli się m.in.: reprezentujacy Samorząd Województwa Mazowieckiego p. Rafał Rajkowski, zaprzyjaźniony z naszą placówką p. Andrzej Łuczycki, Burmistrz Miasta i Gminy p. Jacek Wielorański, dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek uczestniczących w Przeglądzie.

Uczestnicy wystepowali w następujących kategoriach: inscenizacja, taniec, piosenka, konkurs plastyczny i fotograficzny, a oceniało ich Jury w składzie:

• Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - p. Barbara Kosanowska
  • Dyrektor Lipskiego Centrum Kultury - p. Izabela Ronduda
  • Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - p. Ibabela Kosior
  • Wiceburmistrz Miasta i Gminy - p. Mariola Szymczyk.

W taki konkursie nie ma przegranych - poprzez możliwość pokazania tego co potrafimy na prawdziwej scenie, z życzliwą publicznością - wszyscy jesteśmy wygrani.

Autor: PF