Bierzmowanie 2020

10 czerwiec to ważna data dla życia duchowego naszego Ośrodka.
Tego właśnie dnia sześcioro naszych wychowanków, uczniów klasy ósmej przyjęło z rąk Ks. Biskupa radomskiego Piotra Turzyńskiego sakrament dojrzałości chrześcijańskiej – Sakrament Bierzmowania.
Ta podniosła uroczystość odbyła się w Kościele Parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krępie Kościelnej. Naszym uczniom w tak ważnym dla nich  dniu towarzyszyli ich rodzice, Dyrekcja Ośrodka oraz grupa nauczycieli.
Dużym przeżyciem religijnym było dla nich namaszczenie olejkiem krzyżma świętego co w sakramencie bierzmowania oznacza upodobnienie się do Chrystusa i pozwala w pełni używać nazwy „chrześcijanin”.
Miłą pamiątką dla bierzmowanych były krzyżyki uprzednio poświęcone przez Księdza Biskupa, które otrzymali z rąk Ks. proboszcza Henryka Kowalczyka.  Ten sam Biskup udzielił również naszym bierzmowanym sakramentu eucharystii co tylko podkreśla rengę wydarzenia religijnego w jakim uczestniczyli. Niech te duchowe dary, które otrzymali podczas tej Mszy Świętej owocują w ich dalszym życiu.

Po zakończeniu liturgii cała społeczność Ośrodka pozowała do wspólnych zdjęć, które na zawsze upamiętnią tą uroczystość.

Bierzmowanie 2020

M. Pastuszka