I Konferencja 3 grudnia 2015 r.

konf

program

prog

3 grudnia 2015 roku odbyła się w naszym Ośrodku I Konferencja zorganizowana wspólnie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Lipsku.

Konferencja wzbudziła duże zainteresowanie. Wszystkich zebranych powitał p. Tadeusz Kosiński Dyrektor SOSW im. KOU w Hucie.

W Konferencji uczestniczyli: p. Jadwiga Buza Przewodnicząca Rady Powiatu, p. Jerzy Pasek Naczelnik Wydziału Edukacji, p. Barbara Kosanowska Dyrektor PCPR, dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu powiatu lipskiego, p. Izabela Kosior Dyrektor PPP w Lipsku i pracownicy poradni oraz rodzice.

Nasi Goście z uwagą obejrzeli i wysłuchali prezentacji przygotowanych przez naszych nauczycieli i psychologów  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipsku.

Na początek prezentacja p. Madgaleny Cieślak i p. Anny Dróżdż na temat: "AUTYZM - diagnoza i objawy".

Zajęcia specjalistyczne prowadzone w naszej placówce przedstawiła p. Martyna Góralska.

Prezentacja p. Katarzyny Rusieckiej-Więcław dotyczyła Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, a p. Agnieszka Adamowicz zaprezentowała zalety hipoterapii.

"Wpływ diet eliminacyjnych na funkcjonowanie osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju" to temat p. Aleksandry Kosno.

By uczestnicy mogli chwilę odetchnąć, swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali wychowankowie przygotowani przez p. Agatę i Jacka Celuch.

A po przerwie o pracy z dzieckiem w domu mówiła p. Barbara Pawlik, następnie p. Zofia Górska i p. Agnieszka Kozak zaprezentowały: "Przedszkolaki z naszej paki".

Panie Karolina Płaza i Karolina Faber z PPP w Lipsku przedstawiły prezentację "Budowanie przyjaznego środowiska wspierającego".

Uczestnicy Konferencji z zainteresowaniem obejrzeli naszą placówkę - klasy, sypialnie, salę rehabilitacji ruchowej, pracownie i gabinety.

ulotka 1

ulotka 2