Zajęcia muzyczno-wokalne

Zajęcia muzyczno-wokalne prowadzone są w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo. Uczęszczają na nie uczniowie interesujący się muzyką, śpiewem i tańcem.

Praca dydaktyczna ma na celu usprawnianie aparatu głosowego, ćwiczenie prawidłowych nawyków śpiewu i mowy, doskonalenie procesów poznawczych. Na zajęciach dąży się do tworzenia warunków obcowania z muzyką i odreagowania napięć psychicznych. Uczestnicy chętnie przygotowują się do udziału w różnorodnych programach i występach artystycznych, prezentowanych w czasie uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Każdego roku biorą także udział w konkursach piosenki na szczeblu powiatowym („Eko-song”) i ogólnopolskim („Śpiewajmy Razem”), osiągając znaczne sukcesy.

Autor: Agata Celuch