Ochrona naszych roślin dzięki Firmie Agrii

Przyjaciel

Pozyskujemy nowych Przyjaciół.

Do Grona naszych Przyjaciół dołączyła Firma Agrii Polska Sp. z o.o., dzięki której rośliny w Terapeutycznych Ogrodach Zmysłów mają zapewnioną ochronę i nawożenie.

przekazanie środków ochrony roślin

Przedstawiciel Firmy Sławomir Sońta przekazał naszej placówce nieodpłatnie następujące środki ochrony roślin i nawozy:

• FoliQ K Potasowy / 5 L
  • FoliQ N Uniwersalny / 20 L
  • Rapid 060 CS / 0,5 L
  • Danadim Progress 400 EC / 1 L
  • MaxiiFos / 5 L
  • Helicur 250 EW / 1 L
  • Toben 500 SC / 1 L
  • Sergomil L-60 / 5 L
  • Airone SC / 5L
  • Chwastox 750 SL / 1 L

dar od Agrii

Bardzo dziękujemy za ten dar.
Mamy nadzieję, że wiosną roślinność nie tylko w Terapeutycznych Ogrodach Zmysłów, ale i też na terenie całego Ośrodka zazieleni się całą swoją mocą. Ma to dla naszych dzieci ogromne znaczenie, gdyż ogrody mają być dla nich formą rehabilitacji, miejscem zajęć rewalidacyjnych, zmniejszającym stres i napięcia emocjonalne, a przede wszystkim wywołującym  pozytywne emocje. Wykonywanie drobnych prac ogrodniczych, przebywanie wśród roślin daje naszym uczniom nie tylko możliwość obcowania z przyrodą, kształtowania jej, jak również stymulowania kreatywnego myślenia, ćwiczenia wyobraźni, poprawę kondycji zdrowotnej i psychicznej.