IV Zlot Nauczycieli Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Toruń 2019

Zlot Toruń 2019

W dniach 11-12 października 2019 roku, spotkaliśmy się po raz czwarty na Zlocie Nauczycieli i Pracowników Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Tym razem Zlot odbył się w Toruniu, a gospodarzem była Szkoła Podstawowa i Przedszkole Nr 23 im. KOU. Jak co roku przyświecała nam idea popularyzacji Naszego Patrona połączona z wymianą doświadczeń między uczestnikami.
Poznaliśmy ciekawych ludzi regionu, dla których dobro dziecka jest nadrzędnym celem. Byli to Laurencja Lewandowska – dyrektor Toruńskiej Szkoły Terapeutycznej oraz ks. Kanonik Zdzisław Marek Syldatk - Kawaler Orderu Uśmiechu.

Marek Michalak - Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu na spotkaniu zachęcał do podejmowania działań krzewiących idee Janusza Korczaka, a Magda Maciak zaprezentowała swoją książkę „Czytam, rozumiem i wiem”.

Dzięki gościnności organizatora mogliśmy podziwiać jedno z piękniejszych miejsc na mapie Polski, w zacnym gronie wspaniałych roześmianych ludzi. Cieszymy się, że jesteśmy członkami tej słonecznej społeczności i dziękujemy za niezapomniane chwile.

Zdjęcia: postów z Facebook'a

• Marka Michalaka