Szalony wiosenny tydzień

W dniach 18 - 22 marca w naszym Ośrodku miało miejsce niezwykłe wydarzenie, a był to Szalony wiosenny tydzień”, podczas którego na każdy dzień przewidziana była inna aktywność i inne zadanie.

• Wiosenny tydzień zaczęliśmy od poniedziałku, czyli „Dnia szalonego nakrycia głowy”. Tego dnia królowały kapelusze i różnego rodzaju opaski. Na głowach pojawiły się również fascynatory, zabawne uszy,  śmieszne i kolorowe nakrycia głowy.
  • We wtorek wielu z nas wyglądało i zachowywało się „trochę inaczej”. Niektórzy założyli ubranie na lewą stronę lub tyłem na przód. Zamiast „dzień dobry” można było usłyszeć „dobry wieczór”.
  • Światowy Dzień Żaby obchodziliśmy 20 marca. Tego dnia w naszym Ośrodku królował kolor zielony, który ma mocno uspakajający charakter, kojarzy się z naturą i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Odbyło się również „Wiosenne karaoke”, podczas którego mogliśmy spróbować swoich sił i zaprezentować swoje wokalne umiejętności.
  • W czwartek świętowaliśmy „Dzień Kolorowej Skarpetki”. W ramach wydarzenia wszyscy uczestnicy założyli wielobarwne , „nie do pary” skarpetki jako symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespól Downa.
  • Piątkowy „Dzień szalonej fryzury” wzbudził szczególne zainteresowanie wśród dziewczynek. Pomysłów nie brakowało… kucyki, loki, korony we włosach, kokardki, kwiatuszki. Pojawiły się również fantazyjne upięcia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach i sprawili, że ten tydzień był naprawdę wyjątkowy, pełen radości i integracji.

Anna Gozdur