Niezwykli Goście

Nasi Goście

Nie tylko przyroda budzi się do życia. Wraz z pierwszymi dniami wiosny odwiedziło nas trzydniowe pisklę, razem z żółwiem i świnką morską.

Dzisiaj nasi uczniowie poprzez doświadczalne dowiedzieli się jak dbać i opiekować się zwierzątkami. Pod czujnym okiem pani weterynarz Anny Guzowskiej mieli możliwość poznania nawyków i potrzeb przyniesionych przez nią domowych ulubieńców. Opowiedziała dzieciom czym się żywią, jak się nimi właściwie opiekować, co można i czego nie należy robić w kontakcie z żywym stworzeniem. Dzieci nauczyły się, że trzeba być delikatnym, ostrożnym i cierpliwym.

Zwierzęta dobrze czuły się w naszym towarzystwie, były bardzo aktywne, wydając przy tym charakterystyczne dźwięki ćwierkania i chrumkania.

Było to dla nas nowe i wartościowe doświadczenie. Kontakt z przyrodą uczy wrażliwości, której tak bardzo nam trzeba. Dziękujemy pani Ani za wizytę.

I. Wypchło