Światowy Dzień Lasu

Dzień Lasu

O lasach łatwo na co dzień zapomnieć, są one nie tylko ważne, ale właściwie niezbędne do przetrwania naszego gatunku na Ziemi.

I wielu milionów gatunków roślin i zwierząt, dla których las to jedyne naturalne miejsce bytowania. Do niezastąpionych darów lasu należy też drewno, pełniące bardzo istotną w codziennym życiu człowieka: opał, wyrób mebli, papieru, budowa domów itd.

Dzień Lasu obchodzony jest na świecie od ponad 30 lat, w celu uświadomienia społeczeństwu znaczenia lasów oraz potrzeby ich pielęgnacji i ochrony. W ciągu ostatnich 100 lat wyciętych zostało 50% wszystkich lasów, co jest jednym z istotnych czynników przyczyniających się do nasilenia efektu cieplarnianego.

Pierwszy dzień wiosny to zatem świetna okazja, by spędzić trochę czasu wśród budzącej się do życia natury i pomyśleć o tym, co można zrobić, żeby nasza wiedza o środowisku...

nie poszła w las.