Dzień Świątecznego Stroju

Świąteczny strój

Już tylko kilka dni dzieli nas od najwspanialszego i najbardziej magicznego okresu każdego roku - Świąt Bożego Narodzenia.  Zapach mieniącej się kolorami choinki, wystrojone sale i korytarze szkolne, uczniowie przygotowujący się do jasełek, rozbrzmiewające zewsząd kolędy i frywolne świąteczne piosenki. Już za chwilę podzielimy się śnieżnobiałym opłatkiem, na znak pojednania, przebaczenia, przyjaźni i miłości.

Aby ten radosny czas trwał dłużej 19 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszy w naszej placówce Dzień Świątecznego Stroju. Każdy chętny mógł pochwalić się swetrem, bluzką, nakryciem głowy a nawet skarpetkami z motywem świątecznym. Renifery, Mikołaje, śnieżynki, elfy, bałwany, pingwiny i choinki królowały dziś na korytarzach oraz salach lekcyjnych.
Choć pstrokata garderoba z nadrukiem renifera czy uśmiechniętego bałwanka nie jest szczególnie stylowym elementem garderoby, niemniej jednak noszenie zabawnego ubioru pozwoli nam szybciej poczuć magiczną atmosferę świąt.

A. Góralska