andrzejki

Andrzejki, to czas wróżb i zabaw, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej placówce. Impreza odbyła się w magicznym nastroju z udziałem wróżek i czarownic. Na początek opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.

Następnie imprezę urozmaiciło przybycie trzech wróżek, które rozpoczęły zabawę z przygotowanymi wróżbami. Dzieci zachwycone, choć troszkę onieśmielone obecnością gości chętnie korzystały z atrakcji, jakie na nie czekały. Wróżby dostarczyły dużo śmiechu i dobrej zabawy. Spotkanie zakończyła dyskoteka, na której można było zaprezentować swoje umiejętności taneczne.

Chociaż na wróżby andrzejkowe należy spojrzeć z przymrużeniem oka, to z pewnością pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Bardzo dziękujemy czarodziejkom i wróżkom za ten cudowny zaczarowany wieczór wróżb.
Każdy z niecierpliwością będzie oczekiwał następnych Andrzejek. A to dopiero za rok...

Wspaniałą zabawę zawdzięczamy paniom: Agnieszce Adamowicz, Annie Góralskiej i Marii Niebrzydowskiej.

Autor: Maria Niebrzydowska