Bal w Krainie Czarów

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. 5 lutego 2020r. taki właśnie bal karnawałowy odbył się również w naszym Ośrodku, a jego tematem przewodnim była Alicja w Krainie Czarów. Pracownicy Ośrodka dołożyli wszelkich starań, by wystrój sali wprowadził wszystkich obecnych w radosny, bajkowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Był to dzień niezwykły, długo wyczekiwany przez uczniów. Podczas balu towarzyszyli nam zaproszeni goście: pracownicy PKS Ostrowiec, przedstawiciele władz powiatu, jak również rodzice i opiekunowie wychowanków.

W pierwszej kolejności, uczniowie zaprezentowali swoje zdolności taneczno- muzyczne w występie artystycznym. Natomiast później naszą placówkę odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci upominkami - ich sponsorem byli pracownicy PKS Ostrowiec, nasi wieloletni Przyjaciele wspierający Ośrodek. Wizyta Mikołaja dostarczyła wielu pozytywnych emocji, radości, uśmiechu i zachwytu.

Następnie rozpoczęła się zabawa przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Tańce przeplatane były integracyjnymi zabawami i konkursami. „Pociąg”, „Kaczuchy”, taniec na gazecie, figury lodowe, losowanie przebrań - niespodzianek, konkurencje zręcznościowe: bieg z piłeczką do ping-ponga, podawanie piłki sposobem dolnym między nogami - to tylko niektóre z konkursów, w których brali udział uczniowie. Dla zwycięzców i najbardziej zaangażowanych przewidziane były słodkie niespodzianki, które dodatkowo motywowały uczniów. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej, bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego wydarzenia.

A. Farkowska