Piątek, 17 maja 2024

Wyjaśnienia do SIWZ na zakup autobusu 20 osobowego + kierowca przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym dwa stanowiska do kotwiczenia wózka inwalidzkiego

Nr sprawy: 1/SOSW/2020/1

Huta, dnia 09.09.2020 r.

WYKONAWCY

UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMOWIENIA

Dotyczy wyjaśnienia / modyfikacji do SIWZ

W związku z pytaniami wykonawcy, działając na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych – (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.), przekazujemy wyjaśnienia treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanej dalej SIWZ, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego NA ZAKUP AUTOBUSU 20 OSOBOWEGO + KIEROWCA PRZYSTOSOWANEGO DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, W TYM DWA STANOWISKA DO KOTWICZENIA WÓZKA INWALIDZKIEGO, zamieszczonym w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 582102-N-2020 z dnia 2020-09-07 roku

Pytanie nr 1:

W załączniku nr 6 do SIWZ – w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia w poz. 30 Zamawiający określił wyposażenie w postaci „czujniki parkowania – przód i tył”. Czy Zamawiający dopuszcza do postępowania pojazd wyposażony jedynie w czujniki parkowania tylne?

Odpowiedź nr 1:

Zamawiający dopuszcza.

Pytanie nr 2:

W załączniku nr 6 do SIWZ – w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia w poz. 31 Zamawiający określił wyposażenie w postaci „poduszki powietrzne w pierwszym rzędzie – czołowa kierowcy”.

Wykonawca wnosi o określenie ilości wymaganych poduszek powietrznych w liczbie pojedynczej, skoro w poz. 12 przedmiotowego dokumentu wyraźnie określono, że wejście pasażerskie ma odbywać się przez drzwi z prawej strony z przodu. W takim układzie poduszka pasażerska jest zbędna, a pozostawienie zapisu dotyczącego poduszki bezpieczeństwa w liczbie mnogiej może wprowadzać w błąd.

Odpowiedź nr 2:

Zamawiający zmienia opis przedmiotu zamówienia w poz.31 załącznika nr 6 do SIWZ zgodnie z propozycją wykonawcy.

Pozostałe postanowienia SIWZ pozostają w dotychczasowym brzmieniu.

Uwaga!

1. Zamawiający dokonuje zmiany w zakresie minimalnych parametrów wymaganych przez Zamawiającego. Zmiany zostały wprowadzone w poz. 30, 31 – załącznika nr 6 oraz w pkt 8 poz. 30, 31 – załącznika nr 1.
    Zakres zmian został uwzględniony w nowym brzmieniu opublikowanego załącznika nr 1 do SIWZ oraz załącznika nr 6 do SIWZ.
  2. Udzielone odpowiedzi stanowią integralną część postępowania i wiążą wszystkie strony postępowania.

Wytworzono:2020-09-09 13:25przez: Agnieszka Boroń
Opublikowano:2020-09-09 00:00przez: Piotr Faber
Podmiot udostępniający: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie

• Brak wpisów.