Wspólnie zapewnijmy dzieciom bezpieczeństwo w sieci

Cyberprzemoc

W czasie spotkania z rodzicami/opiekunami została przedstawiona prezentacja multimedialna „System reagowania na cyberprzemoc w SOSW im. KOU w Hucie”.

Prezentacja zawierała:

• standardy bezpieczeństwa online;
  • główne kategorie zagrożeń dla dzieci i młodzieży;
  • przemoc w Internecie - to problem szkoły czy rodziców?
  • wyjaśnienie różnych form agresji rówieśniczej;
  • czym jest agresja elektroniczna, cyberprzemoc, jak ją rozpoznać;
  • konsekwencje przemocy dla ofiary i sprawcy;
  • przedstawienie ośrodkowego systemu reagowania na cyberprzemoc.

Na koniec spotkania zaproponowano konsultacje, rozmowy indywidualne rodziców/opiekunów z prowadzącym prezentację, psychologami, pedagogiem (do końca miesiąca).
Rodzice/opiekunowie zostali szczególnie uczuleni na to, że w momencie zauważenia objawów, sygnałów u dziecka cyberprzemocy (ofiary, czy sprawcy) mają zapewnione wsparcie i pomoc pracowników pedagogicznych Ośrodka.

Wydarzenie zostało zgłoszone w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa zorganizowanego przez NASK: