Używkom NIE

Używkom Nie

17 stycznia 2019 roku mury naszej placówki odwiedziła kolejna ciekawa postać. Tym razem nasza młodzież spotkała się z pielęgniarką SP ZOZ w Lipsku – panią Joanną Niebrzydowską.

Spotkanie pod hasłem „Używkom mówię nie, bo są dla zdrowia złe!!!” podzielone było na dwie części. W pierwszej pani pielęgniarka wyjaśniła naszym podopiecznym, czym jest Intensywna Terapia – oddział, w którym na co dzień pracuje. Młodzież dowiedziała się m.in. co to jest respirator czy tracheotomia.   Następnie pani Joanna omówiła szkodliwość papierosów i innych używek oraz skutki dla zdrowia, jakie niesie za sobą ich zażywanie.

Życzyła przede wszystkim naszym wychowankom, zdrowia i tego, aby nigdy nie zostali jej pacjentami.

Autor: A. Góralska, A. Adamowicz