Ruszyły prace nad realizacją I etapu budowy!!!!

plan

Terapeutyczny ogród zmysłu smaku (ogród warzywny) przeznaczony jest do aktywnej hortiteriapii – terapii ogrodem.
Dzieci będą w nim siały, sadziły i pielęgnowały rośliny (zioła, warzywa, owoce). Do wyznaczonych grządek prowadzić będą ścieżki dostosowane do potrzeb dzieci z trudnościami w poruszaniu się. Część rabat będzie umieszczona na podwyższeniach umożliwiających dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Naturalne ogrodzenie stanowić będą drzewa i krzewy owocowe. Bezpośrednio po zerwaniu dzieci będą mogły spożywać i przetwarzać zebrane owoce i warzywa w znajdującej się na terenie ogrodu kuchni polowej.

Pergola porośnięta winogronem będzie naturalnym schronieniem przed słońcem w upalne dni. Odpoczynek i relaks umożliwi szeroka huśtawka, która znajduje się pod zadaszeniem.

Ogród zmysłu smaku pozwoli dzieciom na aktywną obserwację zmian zachodzących w ogrodzie, związanych z porami roku. Systematyczne prace związane z uprawą warzyw i owoców dadzą dzieciom poczucie sprawczości, nauczą odpowiedzialności i dadzą satysfakcję ze zbiorów.

W miejscu tym dzieci będą miały możliwość poznania i doświadczenia różnorodnych, nowych smaków.

Wirtualny spacer po ogrodzie zmysłu smaku:

film

Terapeutyczny ogród zmysłu smaku, którego rozpoczęła się realizacja, jest częścią dużego projektu:

Terapeutyczny Ogród Zmysłów

dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami

Więcej informacji: https://wspieramzserca.pl