Sprzątanie świata - Polska 2018

plakat

21 września uczniowie naszej placówki, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej:

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”.

Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątały. Oddział przedszkolny oraz klasy I-III sprzątały teren wokół budynków Ośrodka, w tym boisko i plac zabaw. Uczniowie klas starszych szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy zajęli się poboczami dróg w najbliższej okolicy.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Ogromne worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci.

Autor: A. Dróżdż i E. Przydatek